Bioskin Sensitive
Zdravlje

Što učiniti kada vas koža zateže i svrbi

Najjednostavnije rješenje za mekanu kožu bilo bi popiti litru i pol do dvije litre vode dnevno i mazanje odgovarajućom kremom, no, stvar je puno složenija. Ako imate problematičnu kožu uz prisutne ekceme tada ste vjerojatno već posjetili dermatologa, homeopatu ili fitoterapeuta kako bi se ozbiljnije pozabavili ovim problemom. Mi ćemo ovdje iznijeti naša iskustva te se nadamo da će neka biti i vama od pomoći.

 

Sve što se vidi izvana ima svoj početak iznutra. Kada se problem vidi na koži znači da se već dulje vrijeme javila disharmonija u radu vaših unutarnjih organa, bilo da se radi o jetri, bubrezima, crijevima. Za sada ćemo se pozabaviti onim što je vidljivo, a to je vaša koža. Pokušat ćemo vam našim iskustvima olakšati ono neugodno zatezanje kože, perutanje i svrab (pod time mislimo na lagan svrab bez vanjskih ozljeda kože poput ranica).

 

Prvo: smanjite dužinu tuširanja na najmanju moguću mjeru osim ako nemate mogućnost kupanja u prirodnoj tekućoj vodi (vjerojatno nemate pa to odmah odbacujemo). Voda neka bude što hladnija, ne da dršćete i proklinjete ovaj savjet, već da postepeno smanjujete toplinu vode do točke između ugode i osvježenja. Ovo je lako izvesti u ljetnim mjesecima, nešto teže u zimskim, stoga je ovo pravo vrijeme za početak.

 

Drugo: lagani piling kože ili maknimo staru kožu kako bi „nabacili“ novu. Na tržištu postoji nebrojeno mnogo preparata, ako ste otkrili neki koji vama odgovara, pravi ste sretnik. Međutim, ako ste još uvijek u potrazi, mi vam nudimo potpuno prirodne i cjenovno prihvatljive varijante. Malo nježnija varijanta pilinga jest soda bikarbona. Možete pomiješati sodu s vodom da dobijete laganu pastu i nanijeti ju na kožu. Za one kojima se žuri, mogu staviti sodu na mokru kožu (dok stojite u kadi ili pod tušem), lagano je izribati i isprati vodom. Super su spužvice za kožu (morske, jadranske) no poslužit će i mali ručnik namočen u vodu s kojim lagano trljate kožu. Nikad ne trljajte kožu do iritacije već nježno jer želimo skinuti tanki gornji sloj. Na kraju krajeva, mi volimo svoju kožu, iako nam sada zadaje malo problema. Malo „jača“ varijanta je piling s morskom soli pomiješan s maslinovim uljem. Otprilike 1dcl maslinovog ulja pomiješajte s dvije do tri žlice morske soli,odnosno, napravite laganu pastu koju nanesete na kožu i lagano trljate. Kod pilinga nema čarobnih omjera,već samo onaj omjer koji vam je ugodan na koži. Oba pilinga su ugodna za cijela stopala,pogotovo za pete. Osjećaj nakon pilinga je odličan.

 

Treće: jedan savjet jednog starog ruskog znanstvenika kojem, na žalost, ne pamtimo ime (jer i mi imamo pokoju godinicu): nikad ne mažite obilato cijelo tijelo odjednom, dajte si vremena. Prvo namažite one dijelove koji su najkritičniji i kojima je potrebna hidratacija. Nakon što oni upiju,namažite ostatak tijela. Ipak, koža je naš najveći organ i odnosimo se prema njoj s poštovanjem. Krema ili ulje koje imaju za vas blagotvoran efekt ne treba namazati na način da vas se vidi kako sjajite. Neka to bude fini tanak sloj pa, po potrebi, nakon nekog vremena, namažite ponovo. Dajte koži vremena da upije i da prodiše.

 

Mi volimo hladno prešana ulja, pogotovo ako su iz biološkog uzgoja no i domaće ulje bit će savršeno ako znate njegovo porijeklo. Jedna od varijanti je omjer 50:50 hladno prešano maslinovo i kantarionovo ulje (iako se kantarionovo ulje dobiva potapanjem cvijeta kantariona, ili gospine trave, u maslinovom ulju). Vrlo dobra varijanta za jako suhu kožu. Na mnogim mjestima piše da se ne izlažete suncu kad se namažete s kantarionovim uljem, s obzirom na to da je fototoksično pa možete izgorjeti. Mi smo i to isprobali, namazali smo lice i izašli na sunce (doduše na kavu, ne na plažu). Ponovili smo postupak nekoliko puta i ništa se nije dogodilo. Pretpostavka je da se to odnosi na dugotrajno izlaganje cijelog tijela suncu u najžešćem terminu (otprilike od 11 do 15 sati u ljetnim mjesecima). Uostalom, ovakav tretman učinite ujutro na dijelu kože koji nije izložen suncu, a uvečer kako želite. U svakom slučaju, osjetit ćete predivan osjećaj na svojoj koži.

 

Bioskin Sensitive_razmazanoI, naravno, šećer na kraju je naš Bioskin Sensitive balzam koji u svom sastavu sadrži hladno prešana ulja trputaste lisičine, tamanu ulje, ulje sjemenki noćurka te karite maslac i pročišćeni klinoptilolit (zeolit). Bioskin Sensitive balzam djeluje umirujuće i za najosjetljiviju kožu. Kombinirali smo i isprobavali dok nismo došli do formule omjera koja je pokazala odličan rezultat. Pozitivne učinke na koži nismo trebali čekati tjednima, već je koža nakon dva mazanja bila meka i nahranjena.

To su naša iskustva, jedva čekamo čuti vaša.

Vaš Elbi medikal tim.

0 0 glasovi
Ocjena članka
Pretplata
Obavjesti me
guest
0 Komentari
Inline Feedbacks
View all comments